Due to works taking place in the museum galleries, the Mee-maak-kamer and the presentation of M-resident Elise El Yousfi will be inaccessible to wheelchair users from 26 October to 19 November. They will be accessible to everyone again from 20 November.
Vanaf 16 februari presenteert M de nieuwe tentoonstelling ‘Atelier Bouts’. Bouts kan ons zelf niet meer vertellen hoe hij topstuk na topstuk uit zijn verfborstel toverde. Gelukkig zijn heel wat vraagstukken te ontrafelen op basis van de kunstwerken zelf. In ‘Atelier Bouts’ leer je hoe onderzoekers aan de slag gaan met nieuwe technologieën en welke – soms nogal vreemde – ontdekkingen ze al opleverden.
Afdelingshoofd Oude Kunst Marjan Debaene of een van onze geweldige gidsen neemt jou mee voor een unieke blik achter de atelierdeuren van de Leuvense Vlaamse Meester.
Wist je dat de verflagen van ‘Het Laatste Avondmaal’ en de ‘Marteling van de heilige Erasmus’ ooit gescheiden werden van hun houten ondergrond? En dat de ‘Christus met doornenkroon’ op een gegeven moment verzaagd werd tot een achthoekje? Dit en veel meer vertelt conaisseur Marjan Debaene levendig en enthousiast aan de M-bassadeurs en M-cenassen.
Een maandelijkse update van wat er in M te beleven valt?
Op de hoogte blijven van alle initiatieven, activiteiten en tentoonstellingen van M? Schrijf je hieronder in op de nieuwsbrief en dan zorgen wij op onze beurt voor jouw maandelijkse portie nieuws van M.