Terug
Denkvoer

Filmvertoning en gesprek met kunstenaar Hamza Halloubi

'Its throat is parched with thirst, but it would not accept a single drop of water from alien hands'

  • Lezing
'Its throat is parched with thirst, but it would not accept a single drop of water from alien hands', Hamza Halloubi, 2025

'Its throat is parched with thirst, but it would not accept a single drop of water from alien hands', Hamza Halloubi, 2025

Over Hamza Halloubi 

Hamza Halloubi is kunstenaar, filmmaker en schrijver, geboren in Tanger en werkzaam vanuit Brussel. In film, video en schilderkunst onderzoekt hij spanningen tussen zichtbaarheid en stilte en bevraagt hij dominante westerse kunst- en geschiedschrijving. Vanuit wat hij zelf “minor places of culture” noemt, roept hij historische en culturele figuren op om gevestigde hiërarchieën te ontregelen. Zijn werk verkiest het subtiele gebaar boven het spectaculaire en benadert filmen als een ambigue handeling: tegelijk krachtig en kwetsbaar, vaak doordrongen van twijfel. 

 

Halloubi is momenteel resident bij Moussem, een internationaal kunstencentrum dat via residenties, productie en presentatie inzet op de structurele ontwikkeling van kunstenaars en bijdraagt aan een divers en stedelijk kunstenlandschap.

 

Zijn werk ' Studio Visit' (2016) was eerder te zien in M tijdens de collectiepresentatie 'The Constant Glitch' in 2021. Dat werk werd nadien aangekocht door stad Leuven.

Hamza Halloubi

Hamza Halloubi

Wanneer?

  • Donderdag 19 maart 2026
  • 20:00 - 21:00

Waar?

Taal?

Engels

Prijs?

Gratis

Tickets?

Inschrijven verplicht en kan via deze link.

Toegankelijkheid