Als M-bassadeur ben je welkom voor de introductie van 'DOKA'-curator Geert Goiris, en ontdek de tentoonstelling een uur voor het grote publiek. Daarna volgt de vernissage waarbij iedereen welkom is.
We openen de tentoonstelling met een muzikale interventie op maat van de tentoonstelling, gecomponeerd en live gebracht door Frederik Meulyzer en Prisca-Agnes Nishimwe.
Voor wie?
M-bassadeurs
M-cenassen
Wanneer?
19:00 - 20:00 introductie door 'DOKA'-curator Geert Goiris met aansluitend preview van de tentoonstelling
20:00 - 20:30 welkom & speeches
20:30 – 21:00 muzikale interventie door Frederik Meulyzer en Prisca-Agnes Nishimwe (in de tentoonstelling)
21:00 – 23:00 drankjes & mogelijkheid om de tentoonstellingen te bezoeken
Fotograaf en gastcurator Geert Goiris vat deze nieuwe collectiepresentatie op als een donkere kamer: de magische plek waar analoge foto’s ontwikkeld worden en beelden ontstaan. Zorgvuldig gekozen kunstwerken uit de collectie van M worden uit hun sluimerend bestaan in het depot gewekt, belicht en zo zichtbaar gemaakt.
Ons tijdperk is gekenmerkt door snelheid, afleiding, kijken zonder op te merken. Onze perceptie steunt vaak op aannames in plaats van op nauwkeurige waarnemingen. De kunstwerken in 'DOKA' ontwrichten - soms subtiel, dan weer uitgesproken - elke vooringenomenheid. Ze nodigen uit om een onbevangen blik te werpen op het bekende en stellen het plezier en de noodzaak van het kijken centraal.
Anna van der Ploeg, M-resident van maart tot augustus 2023, presenteert haar nieuwste onderzoek en werk in een kleinschalige presentatie in het museum. Van der Ploeg combineert elementen uit de beeldhouwkunst met schilderkunst en grafiek tot een eigen methode van snijden, schilderen en buigen van multiplex. Haar werk wordt gedreven door de observatie van momenten van onderlinge relatie en de rol die taal speelt in deze uitwisselingen. Van der Ploeg verzamelt doe-het-zelf posters als een materialisatie van een verlangen om gehoord te worden, om een gedachte of boodschap de wereld in te sturen, het publiek dat zichzelf bedenkt en onder elkaar praat.
Geïnspireerd door een bepaalde gevonden poster die de kunstenaar diep raakte, en een banderol uit de collectie van M, maakte Van der Ploeg nieuwe sculpturen tijdens haar verblijf in de M-residentie. De presentatie in M ontsluit Van der Ploeg's nieuwe experimenten met hout, marmoleum en linnen. De presentatie is te zien tot 3 maart 2024.
Een maandelijkse update van wat er in M te beleven valt?
Op de hoogte blijven van alle initiatieven, activiteiten en tentoonstellingen van M? Schrijf je hieronder in op de nieuwsbrief en dan zorgen wij op onze beurt voor jouw maandelijkse portie nieuws van M.