Terug
Op locatie

Playground 2012

  • Performance
08.11.12
11.11.12
Performance Yael Davids, Playground 2012 © M-Museum Leuven | foto: Cis
Performance Yael Davids, Playground 2012 © M-Museum Leuven | foto: Cis Van Nijverseel
6de editie van het kunstenfestival

Playground in STUK en M Leuven

Playground is al jaren het festival bij uitstek waar podiumkunsten en beeldende kunst elkaar ontmoeten. De white cube van een tentoonstelling en de black blox van het theater inspireren elkaar meer dan je op het eerste gezicht zou denken.


Voor deze zesde editie werken STUK en M opnieuw samen: Playground is de 'speelplaats' van beide kunstenhuizen. Samen kunnen we nog veel beter tonen wat er leeft in de zone tussen podiumkunsten en beeldende kunst. En omdat STUK dit jaar een aantal Turkse kunstenaars presenteert, hebben we ervoor gekozen om samen te werken met 0090, een kunstenfestival met directe en indirecte referenties aan Turkije.


Playground zoekt grenzen op in alle betekenissen van het woord, ontrafeld codes en stimuleert ontmoetingen tussen verschillende kunstwerelden. En deelt dit graag met jou.

Jeanine During

Inging

Inging verwijst in het Engels naar  het achtervoegsel 'ing' zoals in singing, jumping, running. Tijdens Inging spreekt Durning onvoorbereid en non-stop, waarbij ze leegtes vult met brabbelen, fantasieën, herinneringen en feiten. Deze soloperformance doet mijmeren over het mysterie van communicatie, context en betekenis.

Lees meer
Performance Jeanine During (US), Inging, 2012
Yael Davids & André van Bergen

Obliterating an image

Op een bepaald moment zet je een foto weg en neem je afstand. Dat gebaar betekent dat we met overtuiging een beeld een plaats in de wereld geven. Wat betekent het om een beeld vanuit de duisternis in het licht te zetten?

Lees meer
Performance Yael Davids & André van Bergen, Playground 2012 © M-Museum Leuven | foto: Cis
Snejanka Mihaylova

Practical training in thinking. In dialoog met Gertjan Van Gennip

Practical training in Thinking neemt je mee naar een gedachtewereld waarin de wrijving tussen het abstracte versus het concrete en het mogelijke versus het werkelijke centraal staat. Kunnen we vat krijgen op abstracte gedachten als we ons voorstellen dat ze plaatsvinden in een persoon, in zijn hoofd of ziel?

Lees meer
Snejanka Mihaylova, Practical training in thinking
Lynda Gaudreau

Out of Grace

Choreografe Lynda Gaudreau was al in Leuven te gast tijdens Klapstuk 1993, ‘95 en ‘97. In M brengt ze op maat van de historische collectie een herwerking van haar meest recente project Out of Grace dat zich op de grens tussen dans, choreografie en het maken van tentoonstellingen met kunstobjecten situeert.

Lees meer
Performance Lynda Gaudreau © M-Museum Leuven
Clédat & Petitpierre

Helvet Underground

In Helvet Underground staat een ouderwetse klok in typische ‘Zwarte Woud’-stijl centraal. Af en toe verschijnen er twee traditionele folklore figuren uit de monumentale klok. In een kostuum van tulle voeren ze als poppen in stilte strakke danspasjes uit. Het oeuvre van het Franse duo Clédat & Petitpierre situeert zich tussen live performance en beeldende kunst.

Lees meer
Performance Clédat & Petitpierre © foto: Joeri Thiry
Wendelien van Oldenburg

Bete & Deise

Wendelien Van Oldenborgh vertrekt van historische gebeurtenissen om sociale omstandigheden te onderzoeken. Haar nieuwe film ensceneert een ontmoeting in Rio de Janeiro tussen politica-actrice Bete Mendes (1949) en muzikante Deise Tigrona (1979). Ze spreken over hun ervaring met performance en hun rol als publiek figuur.

Lees meer
Wendelien van Oldenburg, video still

Meer over Playground? Surf naar de website en ontdek de laatste updates over het kunstenfestival.