Playground kiest al voor de achtste keer op rij voor de boeiende zone tussen verschillende kunstdisciplines. Het stille aspect van beeldende kunst contrasteert met de gedeelde live-ervaring van podiumkunsten. Naast het individueel werken aan hun oeuvre gaan kunstenaars de uitdaging aan in samenwerking met anderen hun creatie live te presenteren aan een publiek. Tegelijkertijd zoeken theatermakers en choreografen regelmatig een meer visuele beeldende taal op.
Ellie Ga toont met de performance Eureka, a lighthouse play de onmogelijkheid van een objectief verhaal. De kunstenares onderzoekt de geschiedenis van de Pharos-vuurtoren van bij zijn bouw tot aan zijn ondergang en interviewt plaatselijke deskundigen. Een collage van beelden en stemmen zorgen voor een hypnotiserend resultaat.
Met de nieuwe creatie «THAT'S IT!» (+3 minuten GRATIS) gaat Joëlle Tuerlinckx de uitdaging aan om haar beeldend oeuvre naar het theater te vertalen. Het publiek is getuige van haar nieuwsgierige en kritische zoektocht naar de grenzen en mogelijkheden van dat medium.
De Franse kunstenaar Guy de Cointet (1934-1983) bedacht unieke performances als verlengstuk van zijn kunstwerken. Zijn performances zijn 'talking pictures': de tekst, kleuren en vormen van de objecten resulteren in absurde verhalen over alledaagse gebeurtenissen. Playground presenteert drie korte stukken die op dit moment heropgevoerd worden.
Te zien in M
Alexandra Pirici & Manuel Pelmus
Public Collection
Een groep performers beeldt iconische en vergeten kunstwerken worden uit. De Roemeense kunstenaars Manuel Pelmus en Alexandra Pirici, die beiden uit de wereld van de dans komen, bieden met deze doorlopende actie een immateriële tegenhanger voor een reeks beeldende kunstwerken.
Looking While Listening Title, Address, Dedication)
In de Boekentoren van de Universiteit Gent liet Paul Hendrikse acht performers de act van het luisteren verbeelden. In dit videowerk hoor je net als de performers voorgelezen filosofische teksten en beleef je zo een hoogsteigen luisterervaring.
Marthe Ramm Fortun gaat in Leuven op zoek naar sporen, locaties en verhalen van de studentenopstanden in mei 68. De kunstenares neemt ons mee op een unieke wandeling waarbij ze slogans, muziek, anekdotes en getuigenissen versmelt met haar persoonlijke blik, fictie en improvisatie.
In de duistere museumzalen van Markus Schinwald laat je het alledaagse leven achter je en kom je in een bevreemdende theatrale wereld met onderwaterscènes met honderden vissen, mechanische poppen, films, schilderijen, mobiele installaties en sculpturen met menselijke trekken.
Een maandelijkse update van wat er in M te beleven valt?
Op de hoogte blijven van alle initiatieven, activiteiten en tentoonstellingen van M? Schrijf je hieronder in op de nieuwsbrief en dan zorgen wij op onze beurt voor jouw maandelijkse portie nieuws van M.